Dil Eğitimi İçin Neden Kanada'yı Tercih Etmeliyim?

Yurt dışında eğitim almayı mı düşünüyorsunuz? Yeni bir dil öğrenme ya da kültür mü keşfetme peşindesiniz? O halde ikinci kez düşünmeyin. Çünkü Kanada tam da size göre! Kanada’yı tercih etmeniz için geçerli 8 nedenimiz var.

Uygun Eğitim

Kanada özellikle güney komşuları (Birleşik Devletleri) karşılaştırıldığında maliyetleri açısından uygun aynı zamanda da kaliteli bir eğitim anlayışına sahiptir. Buna ek olarak; uluslararası öğrenciler için burs imkanına sahiptir. Ayrıca mali açıdan güçlük çeken uluslararası öğrencileri, destekleyici burs ve çalışmaları vardır. Bunlardan bazıları; okulunuz, dışarıdan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ya da sizin kendi devletiniz de olabilir.  Araştırma yapmak ve mümkün olduğunca burs bulmak önemli.

Yaşamak için En iyi Yerlerden Biri

Kanadalılar ve uluslararası öğrenciler özgürlükler çeşitliliği ile korunur. Düşük suç oranı ile son derece istikrarlı ve barışçıl bir toplumdur. Tüm büyük şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restoranlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Kanada'daki şehirlerde genel kullanıma açık çok sayıda parklar, bahçeler ve plajlar olduğu kadar kusursuz spor ve aktivite alanları da bulunmaktadır.

Kanada’nın Önceliği Eğitim

Kanada Uluslararası Eğitim Stratejisi, 450,000 olan uluslararası öğrenci sayısını 2022 yılına kadar 2 katına çıkarmaktır. Kanada Eğitim Bakanları Konseyi’nin stratejisinde; bütün eğitim sektörlerinde, uluslararası öğrencileri çekmek ön plandadır. Strateji sadece buna odaklı değil, aynı zamanda okurken çalışmaya izin verme ve mezun olduktan sonra da Kanadalı öğrenciler için daha fazla fırsat sunarak ülkede kalmaya olanak sağlamaktır.

Güvenli Bir Ülke

Kanada 3 kez üst üste dünyada en iyi üne sahip ülke olarak ilan edilmiştir. Kanada oldukça samimi halkı, güvenli ve yüksek yaşam standartları olan bir ülkedir. Düşük suç oranı, öğrenciler için büyük sağlık faydaları, öğrencilerinin güvenliğini ön planda tutması, sağlık için çalışmalar yapması ve yurtdışında iken kişisel güvenliği konusunda huzursuz olan herkes için Kanada iyi bir seçimdir. Ulusal Barış Örgütü indexine göre Kanada, dünyada ziyaret edilen 10 güvenli ülke içerisinde yer almaktadır.

En Hoşgörülü Ülke

Kanada, 1971’de hangi ırk, etnik köken, dil ve din olursa olsun bütün vatandaşlarının haklarını gözeterek, Çok Kültürlülük Politikasını resmen kurması ile çok kültürlü olduğunu ilan eden ilk ülke olmuştur. Bunun sonucu olarak; farklı ülke insanları ile zengin ve uyumlu bir ortamının olması yanında vatandaşlık oranı da sürekli yükselmiştir.

Dil Çeşitliliğinin Olması

Kanada’da 200 dil konuşulmaktadır. Vancouver, Toronto ve Montreal gibi büyük şehirleri çok sayıda göçmen topluluklarına ev sahipliği yapar ve ülke genelinde her tür etnik tür bulunur. Hoşgörülü bir ülke olması da Kanada’daki çeşitliliği arttırmaktadır.

Dünyadaki en İlgi Çekici Ülkelerden Biri Olması

Dünyanın 8. Harikası Niagara Şelalesi yanında, Kanada’nın 42 doğal parkı ile çarpıcı doğal bir ortamının olması ülkeyi çekici kılan nedenlerdendir. Geniş açık bozkırları ve doğal kayalık dağların nefes kesen manzarası kıyı şeridi boyunca büyüleyici bir görsellik sunuyor. Kanada’ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar.

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Kanada üniversitelerinden alınan diplomalar dünya çapında tanınmaktadır. Kanada üniversitelerden mezun olan yabancı öğrenciler başarılı ve saygın bir kariyere sahip olurlar.