İrlanda Vizesinde Öğrencilere Yeni Düzenleme

Artık İrlanda’ya gitmek için uzun bir süre beklemenize gerek yok! İrlanda Elçiliği, Türkiye'de üniversite okuyan öğrenciler için yeni bir uygulamaya geçti. Kısa süreli vize uygulaması. Alınan vize maksimum 90 günlük olup, sadece üniversiteye kayıtlı olanlar başvurabiliyor. Öğrenciler bu vizeyi almaları durumunda, şubat tatilinde veya yaz tatilinde İrlanda’ya gidebiliyorlar. Okulların açık olduğu dönemde gidemiyorlar.

Öğrencilerin kayıt yaptırdıkları okul mutlaka MEI (Marketing English in Ireland) üyesi olmak zorundadır. İrlanda’ya öğrenci yollayacak olan danışmanlık şirketinin de MEI tarafından tanınması zorunluluğu var.

İrlanda vize başvurusu için gerekli olan belgeleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep'te bulunan VFS ofislerinden birine teslim etmeniz gerekmektedir. 2013 başından beri İrlanda Elçiliği vize başvurularını direk kabul etmemekte ve VFS adlı bu kurum ile çalışmaktadır. Vizenin sonuçlanması ortalama 1 hafta, ancak herhangi bir çelişki durumunda süreç 6 haftaya kadar uzayabiliyor.

Kısa süreli bir eğitim programı olduğundan, öğrencilerin herhangi bir işte çalışmalarına yasal olarak izin verilmemektedir.

İrlanda'da dil okulları ve İrlanda vizesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.