Work and Travel Ücretleri ve Süresi Ne Kadar?

Work and Travel ne kadar? sorusunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz. Bu soruyu bir çok anlamda değerlendirebiliriz. Work and Travel Ücretleri ne kadar? Work and Travel program ücreti dışında kalan Work and Travel masrafları ne kadar? Work and Travel toplam maliyeti ne kadar? Work and Travel süresi ne kadar? Work and Travel çalışma saatleri ne kadar? Work and Travel Çalışma Saat Başı Ücret ne kadar? Work and Travel aylık kazanç ne kadar? Work and Travel ne kadar vergi öderim? gibi bir çok "Ne kadar?" sorusu merak edilmektedir. Endişelenmeyin! Work and Travel programı yarım yüz yılı aşkın süredir devam eden en köklü programlardan biridir ve tüm bu sorularınızın cevapları net ve şeffaf bir şekilde ABACUS Work and Travel danışmanlarımızca sizlere açıklanacaktır. 
 
Biz bu makalemizde Work and Travel Ne Kadar? sorusunun temelde merak edilen iki ayrı anlamında bilgiler vereceğiz.

1. Work and Travel Program Ücreti Ne Kadar?
2. Work and Travel Süresi Ne Kadar? 


1. Work and Travel Program Ücreti Ne Kadar?
Work and Travel ne kadar sorusuyla ilk akla gelen Work and Travel ücretlerinin ne kadar olduğudur. Work and Travel programı kapsamında başvuru sürecinde ödenen ücretler yani Work and Travel Masrafları temelde aşağıdaki ücretlerden oluşur:
 

Work and Travel Ücreti Ne Kadar?

Work and Travel Ücreti denildiğinde genellikle program ücreti kasdedilmektedir ve Türkiye'deki Work and Travel şirketleri üzerinden Amerika'daki Work and Travel sponsor kuruluşlar tarafından sağlanan; İngilizce yeterlilik testi, iş seçimi, iş yerleştirme süreçleri, iş kabul evraklarının (iş teklifi/job offer vb.) hazırlanması, DS-2019 Formunun düzenlenmesi ve ulaştırılması, seyahat kaza ve sağlık sigortası, Work and Travel Vize başvurusunun (J-1 Visesi) hazırlanması, Work and Travel Konaklama Ayarlanması, Work and Travel Uçak Bileti ayarlanması, Work and Travel programa hazırlık ve ortantasyon eğitimleri ve Work and Travel vergi iadesi danışmanlığı gibi tüm hizmetleri kapsamaktadır.

Work and Travel Erken Kayıt döneminde kayıt olan öğrenciler tüm süreçleri daha geniş bir zamana yayarak rahat halletmenin ve birçok avantajın yanında Work and Travel Ücretinde de indirimli fiyatlardan yararlanmaktadır. Yine programa ikinci yada üçüncü kez katılacak (genellikle second timers olarak adlandırılır) öğrenciler de indirimli Work and Travel fiyatlarından yararlanabilir.

Work and Travel Ön Kayıt Ücreti Ne Kadar?
Work and Travel başvurusu ve Work and Travel Kayıt işlemleri için Abacus Yurtdışı Eğitim'den alacağınız Work and Travel danışmanlık hizmetleri ücretsizdir. Work and Travel Ön Kayıt Ücreti programa katılmaya karar verilmesi durumunda işlemlerin başlatılabilmesi ve Work and Travel Başvurusunun işlenebilmesi amacıyla alınmaktadır ve 300 USD'dir. Work and Travel Kayıt anında ödenen Work and Travel Ön Kayıt ücreti Work and Travel Program ücreti içerisindedir. Bunu Work and Travel Ücretinin ilk taksidi gibi düşünebilirsiniz. Work and Travel Kayıt Aşamaları için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

Work and Travel SEVIS Ücreti Ne Kadar?
Work and Travel SEVIS Ücreti Amerikan Devleti tarafından program kapsamında Amerika'ya seyahat edecek öğrencilerin kayıtlarının tutulduğu SEVIS sistem kaydının oluşturulması için ödenen bir tür resmi harçtır ve 35 USD'dir. Bu ücret iş, yerleştirmesi sonrasında program ücreti ile birlikte ödenir.

Work and Travel Vize Ücreti (J-1 Vize) Ne Kadar?
Work and Travel Vize Ücreti de yine Amerikan Devleti tarafından program kapsamında Amerika'ya seyahat edecek öğrencilerin vize başvurusu sırasında ödemeleri gereken vize başvuru ücreti olan bir tür resmi harçtır ve 160 USD'dir. Bu ücret vize başvurusu sırasında ödenir. Peki, Work and Travel vize başvuruları ne zaman yapılır? Bu başvurular Amerikan konsolosluğu tarafından öğrenciler adına başvuru yapmak üzere yetkilendirilen Work and Travel Şirketleri aracılığıyla genellikle Mart, Nisan, Mayıs aylarında yapılmaktadır. Dolayısıyla Work and Travel Vize Ücreti de bu aylarda ödenecektir.

Pasaport Ücreti Ne Kadar?
Pasaport üceretleri genellikle pasaport harçları ve pasaport defter bedelinden oluşmaktadır. Pasaport harçları konusunda, koşulları taşıyan öğrencilere tanınan bir muafiyet bulunmaktadır. Pasaport defter bedeli olarak Türk Devletinin tahsil ettiği pasaport ücreti ise 87,50 TL'dir.

Work and Travel Amerika Uçak Bileti Ne Kadar?
Bu elbette en belirsiz ve garanti edilemeyecek masraftır. Çünkü uçak bileti fiyatları her zaman; gidilecek yer, alım zamanının erken olması, doğru acente üzerinden indirimlerin yakalanması, sınıfı, iade ve iptal koşulları gibi pek çok değişkene bağlı olarak önemli farklılıklar göstermektedir. Ancak yıllardır oluşan tecrübelerimiz ışığında Work and Travel programına katılan bir öğrencinin gidiş-dönüş uçak bileti masrafının 700 USD-1000 USD aralığında olacağını söyleyebiliriz. Work and Travel Erken Kayıt, işlemlerinizin bir an önce başlanmasını ve tamamlanmasını sağlayacağından uçak bileti alımı konusunda da size avantaj sunacaktır. Ayrıca, ABACUS Work and Travel danışmanları, yetkili acenteler aracılığıyla en uygun bileti alabilmeniz amacıyla sizlere destek olacaktır.

2. Work and Travel Ne Kadar Sürer?
Work and Travel programının Türkiye için resmi başlangıç ve bitiş tarih aralığı 15 Mayıs - 1 Ekim dönemidir. Work and Travel Katılımcısı bir öğrencinin okul kapanış ve açılış tarihlerine uygun olmak koşuluyla 15 Mayıs - 1 Ekim tarihleri arasında yasal çalışma müsadesi (çalışma süresi) ve 1 ay müddetli ek tatil süresi bulunmaktadır.

Work and Travel ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını Abacus Work and Travel web sayfalarında ve sosyal medya kanallarımızda vermeye çalışıyoruz. Ancak elbetteki bu konuda yetkin danışmanlarımızla konuşarak daha pratik ve hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

 

Abacus Yurtdışı Eğitim olarak Work and Travel Ücretsiz Danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Bu nedenle çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Buradan Bilgi İstek Formunu doldurmanız halinde Work and Travel Danışmanlarımız sizinle irtibata geçecektir. Ayrıca 0212 293 99 93 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak yada 0542 231 24 34 numaralı WhatsApp Hattımızdan bize yazarak da ulaşabilirsiniz.