Yurtdışında Dil Eğitimi Alacaklara 5 Önemli Tavsiye

1. İlk olarak Dil Okulu şirketleri araştırarak hangi şirketten yardım alacağınıza karar verin

Dil okulu şirketleri, programa katılım sürecinde anlaşmalı oldukları okullarla sizin aranızda bir köprü vazifesi görür. Nasıl bir yol izlemeniz ve ne şekilde ilerlemeniz konusunda sizlere yardımcı olur. Doğru dil okulu seçimi yapmanız, kayıt sürecinin düzenli ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve sorunsuz bir eğitim süreci geçirmeniz açısından önemlidir. Programa katılan öğrencilerin, nasıl bir eğitim süreci geçirdiği, ne kadar verim aldığı ve söylenenlerin aksinin ne kadar az yaşandığı şirket açısından değerlendirildiğinde olumsuzluğun en aza indirgendiği bir sonuç içermelidir. Dil okulu şirketlerini araştırırken göz önünde bulundurmanız gereken öncelikli kriterler dürüstlük ve sağlıklı bir kayıt süreci olmalıdır.

2. Dil okuluna gitmek istediğiniz ülkeyi harita üzerinde inceleyerek karar verin

Öğrenmek istediğimiz dile karar verdikten sonra hangi ülkede dil okulu için hangi şirketlere başvurabilirsinize karar verin.  Dil okuluna başvurmak için gerekli kriterler nelerdir,  dil okulu fiyatları nasıldır, nerede daha iyi dil öğrenirim gibi temel sorular ile gitmek istediğimiz ülkeyi belirleyerek ülkenin konumu, iklim şartları, yaşam koşulları ve eğitim kalitesi hakkında bir araştırma yapabilirsiniz. Sonra da araştırmalarınızı görüştüğünüz Dil Okulu şirketi ile konuşarak programla ilgili tam bilgi sahibi olun. Birçok sorunuzun cevabına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

3. Dil okuluna gitme şartlarına uygun olduğunuzdan emin olun

Dil okuluna giderken bazı aşamalardan geçiyoruz ve bu aşamalarda gerekli olan standartlara uygunluğumuz önemlidir. Dil okulu farklı bir ülkede gerçekleşeceği için okul masrafları, konaklama ve yaşam giderleri bir araya geldiğinde bir maliyet çıkacaktır. Öncelikle bütçe konusunda sıkıntımız olmaması sürecin sağlıklı ilerlemesi ve vize aşaması için ilk standartlar arasındadır. Vize aşamasında olumsuzluk yaşamamak adına öğrencilerimiz vize almaya uygun ülkeleri tercih etmeleri de bir başka standarttır. Belirtmekte faydalı olacağını düşündüğüm bir diğer durum ise yabancı uyruklu öğrencilerimiz kendi ülkelerine uzun süre giriş- çıkış yapmamaları da vize açısında olumsuz bir durumdur.

4. Dil okuluna gitme amacınızı belirleyin

Dil okulu giden öğrencilerin temel amacı daima dil öğrenmek olmalıdır. Başka bir ülkeye gittiğimizi ve yaşam koşullarına ayak uydurmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bize verilen süreci iyi değerlendirmek, derslere katılımı sürekli olara sağlayarak ve sosyalleşerek aldığınız eğitimin etkilerini üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Bu yüzden amaçlarınızı gitmeden önce belirlemeli ve amaçlarınıza odaklı bir süreç geçirmelisiniz.

5.Dil eğitimi için gideceğiniz okulu önceden araştırın

Dil eğitimi alacağınız okulu önceden araştırın. Eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olun. Okulunuz çevresinde yapacağınız aktivitelere göz atın. Gittiğiniz ortama çabuk adapte olabilmeniz açısından yapacağınız bu ufak çaplı araştırma sizlere yardımcı olacak ve okula daha çabuk alışacaksınız. Aynı zamanda bu alışma sürecinde araştırmak, sürekli aramak ve nereye başvuracaktım gibi uğraşlarla zaman kaybı yaşamazsınız. Okul çevresinde neler yapabileceğinize dair yapacağınız araştırma ise edineceğiniz arkadaşlarınızla eğlenceli aktiviteler yapmanız için bir fikir oluşturacaktır.

Yusuf Hulki ÖCAL
Yurtdışı Eğitim Programları Danışmanı
Türkiye Ofisi


Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Dil Eğitimi ve Dil Okullarıyla ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Dil Okullarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!