DİL OKULLARI

İngiltere


Başkenti: Londra

Nüfusu: Yaklaşık 62 Milyon

Konuşulan Diller: Resmi dili İngilizcedir. İngiltere’de 2011 yılında yapılan nüfus araştırmasının sonuçlarına göre İngilizce ‘den sonra en çok konuşulan dil Lehçe (Polonyaca).

Para Birimi: Pound Sterlin

Telefon Kodu: +44

Uçuş süresi: Türkiye’ye uçak ile yaklaşık 4 saat

Saat Farkı: 2 saat geri

İngiltere mükemmel doğası, tarihi ve kozmopolit şehirleriyle öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. İngilizcenin anavatanı olması yanında çok sayıda yaygın dil okulu ağına sahiptir. Her yıl tahminen 20,000 civarında Türk öğrenci İngiltere’de dil kurslarına katılmaktadır. Ayrıca Türkiye‘ye yaklaşık 4 saat mesafede olması da İngiltere’yi cazip kılan bir diğer etkendir. Dil eğitimi için tercih edilen en popüler ülke olan İngiltere’de her ihtiyaca ve her bütçeye uygun dil eğitimi bulabilirsiniz. Eğitim ve geçim masraflarınız gittiğiniz okulun bulunduğu bölgeye, okulun kalitesine bölgenin ekonomik şartlarına, kapasitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca İngiltere’de şehirlerarası ulaşım karayolu ile birkaç saati geçmediğinden, dil eğitiminiz esnasında İngiltere’yi gezme imkânı da bulabilirsiniz.

İngiltere’de dil okulu başlama tarihleri yıl boyunca her ay olabileceği gibi okuldan okula da farklılık göstermektedir. Genel İngilizce programlarına başlamak için herhangi bir dil seviyenizin olması gerekmez. Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz sınav sonucuna göre seviyenize en uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. Bu sınava okula başlayacak herkes girmek zorundadır. Öğrenci vizesi alabilmek için en az hafta da 15 saat ders almak mecburiyeti vardır.

Ayrıca uzun süreli dil eğitimine katılırsanız, yasal olarak yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olursunuz. Böylece eğitiminizi alırken kendi kişisel harcamalarınızı da karşılama şansına sahip olursunuz ve uluslararası çalışma tecrübesi kazanma fırsatınız olur.

İngiltere ve Birleşik Krallık dil okulları ve İngiltere'de İngilizce Eğitimi hakkında detaylı bilgi için ABACUS danışmanları ile iletişime geçiniz.

İngiltere ve Birleşik Krallık'ta İngilizce eğitimi alabileceğiniz temsilcisi olduğumuz bazı dil okulları aşağıda listelenmiştir. ABACUS listelenen dil okulları dışında daha bir çok dil okulu, kurs ve eğitim kurumu ile de anlaşmalıdır. Bu kurumlarla ilgili detaylı bilgi almak yada özel olarak eğitim almak istediğiniz kurumu sormak için mutlaka danışmanlarımız ile konuşun!


 

Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Dil Eğitimi ve Dil Okullarıyla ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Dil Okullarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!Studio Cambridge EC Excel Cambridge Academy of English LSI Central School of Eng Liverpool School Language Gallery Hamstead School of Eng Sprachcaffe Stafford House Malvern House Devon School Kaplan - Covent Garden Delfin Rose of York Eurocenters Mayfair School Kings ABC English LSI - Hampstead Twin St Giles - Highgate BBSI Language Gallery Embassy - Greenwich MLS Sprachcaffe Southbourne SE Kaplan - Leicester Sq BEET ETC Eurocenters - Eitham Cavendish College LAL Westbourne St Giles Malvern House Poole Embassy CES British Study Centers CELT Language School Live Language School The Linguaviva Centre Churchill House FrancesKing School Of English Wimbledon School of English Cambridge Academy of English Lewis School of English The London School of English Anglolang
Hemen Bilgi Al