Erasmus+

Konaklama Bulma Hizmeti

Erasmus programı, üniversitelerin birbirleri ile anlaşma ve iş birliği yaparak, 6 veya 12 ay süre ile öğrenci değişiminin sağlandığı programdır. Bu programla öğrenci değişiminin sağlanmasının yanı sıra, öğrencilerin iş dünyasının beklentilerine uygun olarak yetiştirilmesini sağlamak ve uzun vadede programa katılan bütün ülkülerde istihdam edilebilirliği arttırmayı sağlama amacı güdülmektedir. Erasmus programı, üniversiteler ve ülkeler arasında işbirliğine teşvik eden; öğrencilerin Avrupa'da karşılıklı değişimini sağlayarak, programa katılan ülkelerdeki çalışmaların akademik olarak tanınması ve iş birliklerinin gelişmesine katkıda bulunan bir kültürel değişim programıdır. Program çerçevesinde sunulan hareketlilik olanağı, değişim yapılan öğrenciler aracılığıyla; ülkelerin kültürel farklılıkları, eğitim sistemleri ve uzun vadede iş imkanlarının değerlendirilmesi gibi birçok alanda tanınması ve değerlendirilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda öğrenci, hali hazırda kendi ülkesinde almakta olduğu eğitimi belirli bir süre ile başka bir ülkede de alma fırsatı bulmaktadır. Özellikle yabancı dilini geliştirmek isteyen, değişime açık olan öğrenciler için çok fazla tercih edilen Erasmus program, öğrenciye bir yandan programı gerçekleştirdiği ülkenin insanlarını ve kültürünü tanıma imkanı sunarken, bir yanda da dil geliştirme fırsatı sunmaktadır.

 

Programa katılmak isteyen öğrenciler, kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumları aracılığıyla programa başvurmaktadırlar. Gerekli olan sınav ve mülakatları başarı ile tamamlayıp, programa uygunlukları kesinleşen öğrencilerin Erasmus program süreçleri başlamaktadır. Bazı üniversitelerce programa kabul görmüş olan öğrencilerin konaklama yerleri ayarlanırken, bazı öğrenciler çok daha uygun ve konforlu olabilmesi adına konaklama arayışı içine girmektedirler. Abacus Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, bu kapsamda öğrencilere konaklama bulma ve yerleştirme hizmetini sunmaktayız. Konaklama araştırma ve yerleştirme sürecine dair tarafımıza başvuran öğrencilere; beklentileri doğrultusunda konforlu, güvenilir ve cazip lokasyonlarda bulunan konaklama imkanlarını belirlemekte ve öğrencinin kaydının gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Öğrenci okulu tarafından ayarlanan konaklama yerini beğenmediği, konaklama maliyetini karşılamakta zorlanacağı gibi sebeplerden dolayı yeni konaklama yerleri arayışı içine girmekte, bazı öğrenciler konaklama sıkıntısı yüzünden programa katılamamaktadır. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve Erasmus program sürecinizde konaklamanıza dair bir sorun yaşamamak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.

 

Abacus Yurtdışı Eğitim ve Danışmalık olarak, varoluşumuzdan bu yana temel amaç edindiğimiz, kaliteli hizmet sunma politikamızın gereklerini başarıyla yerine getirmekteyiz. Yıllardır ülkemiz gençliğini geleceğe ve hızla sertleşen küresel rekabet ortamına hazırlayabilmek adına sizlere sunduğumuz programları geliştirmekte ve çoğaltmaktayız. Bu amaçla öğrencilerin yurtdışında gerçekleştirebilecekleri kültürel değişim ve eğitim programlarını sunmak, her öğrenci için bu programlara katılımı sağlamak ve teşvik edebilmek adına, her türlü hizmeti sizlere sunmaktan keyif duymaktayız.Hemen Bilgi Al