LİSE

LİSE

Yurtdışında lise ve lise değişim programları dünya çapında 90 yılı aşkın süredir uygulanan, akademik programlar içerisinde güvenliği en yüksek programlardandır.

Programa katılan öğrenciler henüz reşit olmadığı için eğitimlerini gideceği ülkenin devlet güvencesi ve koruması altında tamamlarlar. Öğrencilerin aile yanı konaklama seçeneğiyle programa katılmaları durumunda kalacakları aileler o ülkeye ait tüm güvenlik sistemlerinden geçmiş, kontrolleri sağlanmış ve referansları alınmış ailelerdir.

Bir çok farklı ülkeden milyonlarca öğrencinin katıldığı yurtdışında lise eğitimi sayesinde öğrenciler gittikleri ülkelerin kültürlerinin yanında okudukları okullardaki diğer uluslararası öğrencilerinde kültürlerini tanıma imkanına sahip olurlar. Böylece, çocuğunuz hem farklı kültürlerle yaşamayı öğrenmiş, hem de edilen arkadaşlıklar sayesinde vizyon sahibi ve global networkü geniş bir birey olarak yetişmektedir.

İster 1 dönem, 1 yıl ya da tüm lise dönemi boyunca öğrencilerin sene kaybetmeden lise eğitimi alması mümkündür.

Dünya genelinde üniversitelere giriş imkanı veren uluslararası diploma programları sunulmaktadır. Lise öğrenimini Türkiye’de tamamladığı halde üniversiteye girecek yeterlikte olmayan öğrenciler de bu programlara devam edebilirler.

Öğrenciler okuldan sonra okuldaki sanat ve spor aktivitelerine katılarak zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamanın yanında sosyal ilişkileri kuvvetli bireyler haline gelirler.

Çocukluk ve ergenlik döneminde öğrenilen bir yabancı dil, daha kalıcı ve aksanlıdır. Öğrenciler, yurtdışında lise eğitimi sırasında öğrendikleri yabancı dili tüm yaşamları boyunca rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu sebeple, lisede farklı bir ülkede bir yıl geçirmek çocuğunuza bütün yaşamı boyunca verebileceğiniz en etkin dil eğitimidir.

Bununla birlikte henüz ergenlik döneminde olan bir bireyin yurtdışında lise eğitimi deneyimi ile kendi ayakları üzerinde duran ve özgüveni yüksek bir birey olabilmesi sağlanır. Bu dönemde öğrencimize vereceğimiz her türlü sorumluluk özgüvenine katkıda bulunacaktır.

Yurt dışı lise programı da diğer eğitim programlarında olduğu gibi kişiyle birebir yürütülmesi gereken programdır ve öğrenciye özel çalışma yapılmalıdır. Yurtdışında lise eğitimi ve yurt dışında lise değişimi konusunda Dünya Gençlik ve Öğrenci Eğitim Turizm Konfederasyonu, WYSE (World Youth and Student Educational Confederation) üyesi, uzman kuruluş Abacus Yurtdışı Eğitim rehberlik hizmetimiz sayesinde ücretsiz bilgi alabilir, uzman akademik kadromuzun yardımıyla en uygun programı seçebilirsiniz.

Yurt dışındaki 1 yıllık lise dönemi için konaklama ve eğitim masrafları Türkiye’deki özel bir okulun toplam giderlerine eşit hatta bazı durumlarda daha ekonomik olabilmektedir.

Yurtdışında Lise Eğitiminin Avantajları

  • Değişik görüş ve inançları tanımayı ve onlara saygılı olmayı öğrenir.
  • Yabancı kültürleri ve yaşam tarzlarını küçük yaşlarda yakından tanıma fırsatına sahip olurlar.
  • Yurtdışında lise eğitimi alanlar, yabancı dili ana dil düzeyinde konuşabilme şansına sahip olurlar.
  • Ailelerinden küçük yaşlarda uzakta yaşayarak özgüven duyguları artar ve kendi ayakları üzerinde durmaya erken yaşta başlayabilirler.
  • Lise eğitimlerinden sonra üniversite eğitimlerine de kolaylıkla devam edebilecekleri gibi ülkelerine döndüklerinde de iyi bir üniversite de okuma şanslarını arttırırlar.

Çocuğunuz yada yakınınızın geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Lise Eğitimiyle ilgili merak ettiklerin için şimdi siz de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Lise Eğitimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!

Hemen Bilgi Al