ÜNİVERSİTE

Amerika'da Üniversite

Amerika'da üniversiteler özel ve devlet üniversitesi olmak üzere iki çeşittir. Genel olarak 3 tip yükseköğretim kurumu bulunmaktadır.

• Ön lisans & meslek yüksekokulları (Junior or Community Colleges)

• Lisans derecesi veren 4 yıllık müstakil yüksekokullar (Colleges)

• Lisans üstü dereceleri de veren üniversiteler

Liseden sonra öğrenciler eğitimlerine farklı alanlarda, meslek eğitimine yönelik eleman yetiştirmek üzere kurulu olan okullarda (community college / junior college) devam ederlerse ön lisans diploması olarak 'Associate Degree' almaya hak kazanırlar. Lise eğitiminden sonra 4 yıllık üniversite eğitimine devam ederlerse 'Bachelors Degree' lisans derecesi almaya hak kazanırlar. Eğitim aldıkları alanlara göre Bachelors Art ya da Bachelors Science diploması sahibi olurlar.

Amerika, üniversite eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Üniversitelerin çokluğu, değişik alternatifler sağlaması ve herkesin bütçesine göre bir okul bulabilme şansının olması Amerika’yı cazip kılan nedenler arasındadır.

Amerikan Üniversiteleri ve Amerika'da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi için ABACUS danışmanları ile iletişime geçiniz.


Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!Hemen Bilgi Al