ÜNİVERSİTE

Avrupa'da Üniversite

Avrupa'da Üniversiteler sundukları eğitim kalitesi ve çeşitlilikleri ile tüm dünyada isimlerini duyurmuştur. 

Aşağıdaki ülkeler ve dahası ilgili tek tek tanıtım yazıları bu sayfaya girilecek.

Macaristan Üniversite

Macaristan, Orta Avrupa'da Karpatlarda kurulu olan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Komşuları batıda Avusturya ve Slovenya, kuzeyde Slovakya, doğuda Romanya ve Ukrayna, güneyde Sırbistan ve Hırvatistan'dır.

Başkent: Budapeşte
Para birimi: Macar forinti
Nüfus: 9,818 milyon (2016) Dünya Bankası
Resmi dili: Macarca
Turistik yerler: Balaton Gölü, Budin Kalesi, Balıkçı Tabyası

Ukrayna Üniversite

Ukrayna'da üniversite eğitimi son yıllarda ülkemizde öğrenciler arasında popüler olmuştur. Gerek YÖK denkliği gerek vize kolaylığı öğrencilerimiz arasında ülkeyi tercih sebebi haline getirmiştir. Bu kadar avantajın yanında bir de ekonomik fiyatlar eklenince Ukrayna,eğitim için vazgeçilmez bir adres olmuştur.

Ukrayna, Doğu Avrupa'da bir ülke. 603.628 km² yüz ölçümüyle tamamı Avrupa'da olan en geniş ülkedir.
Başkent: Kiev
Telefon kodu: +380
Para birimi: Grivna
Nüfus: 45 milyon (2016) Dünya Bankası
Resmi dili: Ukraynaca

Romanya Üniversite

Romanya, Orta Avrupa'nın güney doğusunda, Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde bulunan bir ülke. Ülke kuzeyde ve kuzeydoğuda Ukrayna, kuzeydoğuda Moldova, kuzeybatıda Macaristan, güneybatıda Sırbistan, güneyde Bulgaristan ile komşudur. 
Başkent: Bükreş
Telefon kodu: +40
Para birimi: Rumen leyi
Nüfus: 19,71 milyon (2016) Dünya Bankası
Resmi dili: Rumence

 

Macaristan, Ukrayna, Romanya ve Diğer Avupa Üniversiteleri ve Avrupa'da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi için ABACUS danışmanları ile iletişime geçiniz.


Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!Hemen Bilgi Al