ÜNİVERSİTE

Kanada'da Üniversite

Kanada'da temel eğitim 10 yıl olarak belirlenmiştir ve her eyalet kendi eğitim sistemlerini oluşturmuştur. Her eyaletin ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sorumlu kendi Milli Eğitim Bakanı olup, bölge insanının istek ve ihtiyaçlarına göre eğitim programları belirlenir.

Kanada’da lise sonrası eğitim iki kola ayrılır. İlk seçenek, üniversiteler ikinci seçenek ise sanat - teknik yüksekokullarıdır. Üniversiteler akademik mesleki eğitim verir, öğrencilere lisans ve üzeri diploma dereceleri kazandırır. Yüksekokulların 3. veya 4. yıllarında üniversitelere geçişler mümkün olmaktadır.

Kanada’nın resmi dili İngilizce ve Fransızca olduğu için öğrenciler eğitimlerini her iki dilde de alabilirler. Kanada‘daki üniversiteler öğrencilerin çok sayıda ders alarak yalnızca tek bir konuda uzmanlaşmaları değil pek çok konuda kendilerini donatmalarına imkan vermektedir.

Üniversite programlarında alınan bütün diplomalar tüm dünyada tanınmaktadır. Yaşam maliyeti Amerika veya İngiltere ile karşılaştırıldığında daha azdır. Kanada’da öğrencilere öğrenim süreleri boyunca belli bir saate kadar çalışma izni verilir. Kanada’da ister lisans ister yüksek lisans bitirsin her uluslararası öğrencinin 3 yıl yasal çalışma izni olur ve Kanada'da yerleşim ve göçmenlik için özel statüler sağlanır.

Kanada Üniversiteleri ve Kanada'da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi için ABACUS danışmanları ile iletişime geçiniz.


Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Yurtdışında Üniversite Eğitimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!Hemen Bilgi Al