WORK AND TRAVEL

Work and Travel Avantajları

Bugünkü Dünya liderlerinin üçte biri gençliğinde Amerika'daki bir kültürel değişim programına katılmışlardı...

Work and Travel programının size sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır:

 • Türkiye’de herkes İngilizce eğitimini bir şekilde kurslarla veya okulda derslerle almaktadır. Fakat Türkiye’de diliniz için pratik yapma imkânı oldukça azdır. Work and Travel programı ile İngilizce pratik yapma imkânına sahip olursunuz. İngilizcenin ana dili olduğu bir ülkede İngilizce konuşmak zorunda kalacağınızdan 3 ay her gün pratik yapabileceksiniz. Unutmayın, yeni öğrendiğiniz bir dilde rahat konuşabilmeniz için bir kelimeyi en az 10 kere duymanız ve yine en az 10 kere kullanmanız gerekir.
 • Bir işte çalışarak minimum maliyet ile Amerika’da bir yaz geçirebilirsiniz. Program için ödediğiniz ücreti geri kazanmanızın yanında, ekstra para biriktirip Türkiye’ye dönebilirsiniz. Aynı anda hem çalışma hem de tatil yapma fırsatı bulacak, tüm bunları yaparken de kimseye yük olmayacaksınız. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve birikimlerle ülkenize geri döneceksiniz.
 • Hem Amerikan kültürünü tanıayacaksınız, hem de diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak onların kültürlerini tanıma fırsatı bulacaksınız. Ayni zamanda kendi kültürümüzü de onlara tanıtabileceksiniz. Ülkenize geri döndükten sonra bile onlarla konuşarak anılarını taze tutacak hatta onları ülkenizde misafir edeceksiniz, onlar da sizi ülkelerinde misafir edecekler. Edineceğiniz bu tecrübe sayesinde liderlik, özgüven ve yaratıcılığınızı geliştirerek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasının önemini anlayacaksınız.
 • Work and Travel programını geleceğinize bir yatırım olarak da görebilirsiniz. İngilizce ’de yaşanan konuşma zorluğunu aşmanızı ve kendinize olan güven duygunuzun artmasını sağlayacaktır.  CV’nize ekleyeceğiniz bu sosyal tecrübe hiç kuşkusuz işverenlerin dikkatini çekecektir.
 • Yurt dışında eğitim, burs ve staj fırsatlarını daha yakından araştırabilecek ve tüm imkânları kendi gözünüzle değerlendirebileceksiniz. Öğretim üyeleri ve işverenler ile yüz yüze görüşme imkânı bulacak ve kendinizi onlara fark ettirebileceksiniz.

Yani birer cümleyle:

 • WAT programı ile iş deneyimi kazanırsınız, CV’nizi zenginleştirebilirsiniz.
 • WAT programı ile hayatınız boyu unutamayacağınız bir yaşam tecrübesi kazanırsınız.
 • WAT programı ile İngilizcenizi geliştirirsiniz.
 • Kendi masraflarınızı çalışarak kazanarak başka bir ülkede ailenizden uzakta bir yaşam kurma deneyimi kazanırsınız.
 • Amerikan kültürü ve iş ortamı hakkında bilgi sahibi olarak gelecekte kullanabileceğiniz ve size iş başvurularında diğer kişilerden ayıracak dil iletişim ve iş becerileri kazanırsınız.
 • Bu program ile farklı bir kültürü tanıma ve kendi kültürünüzü de başkalarına tanıtma imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Dünyanın değişik yerlerinden sizin gibi programa katılan öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak Dünyanın değişik yerlerinde arkadaş sahibi olabilirsiniz.
 • Gelecekte Amerika’da bir üniversite öğreniminize devam etmek isterseniz bu konuda yerinde araştırma şansı elde edebilirsiniz. 

Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Work and Travel programıyla ile ilgili merak ettiklerin için şimdi sen de Abacus Yurtdışı Eğitim web safyalarını inceleyebilir, Facebook, Twitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsin!

Work and Travel programıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Abacus Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Yada bizi 0212 293 99 93 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde ol!Hemen Bilgi Al