WORK AND TRAVEL

Work and Travel Konaklama

Konaklayacağınız yer, gideceğiniz işyerine, eyalet ve şehre göre değişiklik göstermektedir. Öğrenciler genelde yurt, motel, apartman veya otel gibi değişik konaklamalarda kalabilirler. Konaklamaların maliyeti gidilen bölgeye, oda paylaşımına ve lükse göre değişmektedir. Konaklamanız Türkiye’den ayrılmadan önce ayarlanır ve Amerika’ya gitmeden önce bu konu hakkında katılımcı öğrenci ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilir. 
Çoğu zaman konaklamalar bizzat işveren tarafından ayarlanmaktadır. Bazı iş sözleşmelerinde ise konaklama detayları bulunur ve sağlanan konaklama işveren ile yapılan iş sözleşmesine dahildir. Bununla birlikte eğer iş veren konaklamayı kendisi sağlamıyorsa katılımcı öğrencilere kalabilecekleri seçenekleri gösterir ve öğrencide kendi durumuna göre seçenekler arasından tercihini yapar.

Konaklama seçenekleri şöyle kategorize edilebilir:

İşvereniniz sağlayabilir:

  • Konaklamanız işvereniniz tarafından karşılanır ve bir ücret ödemezsiniz. 
  • İşvereniniz size bir otele yönlendirebilir ve bu sayede indirimli konaklayabilirsiniz.
  • Konaklama  için işvereniniz size uygun yer önerebilir ancak ücretini sizin karşılamanızı ister. 


Kendiniz bulabilirsiniz:

  • Başka birini dairesini paylaşabilirsiniz.
  • Herhangi bir otel, hostel benzeri bir yerde kalabilirsiniz.

Konaklama ücretlerini öğrenci haftalık ya da aylık olarak ev sahibine ödemek zorundadır. Konaklama bedeli haftalık ortalama 75-150 USD arasındadır.

Elbette konaklama organizasyonunuzun henüz Türkiye'den ayrılmadan önce yapılması konusunda ABACUS size destek sağlayacaktır.

Work and Travel programına başvuru aşamasından itibaren güvenilir ve doğru bir şirketle çalışmanız; programa kabul edilmeniz ve Amerika'da kalacağınız süre içinde programı başarıyla sürdürüp tamamlamanız ve yine daha sonraki Amerika ziyaret planlarınızda sorunsuz vize alabilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle Work and Travel Şirketleri ve doğru acente seçimi konusunda detaylı bilgilere buradan ulaşarak incelemenizi öneririz.Hemen Bilgi Al